apie mus noriu būti banke kontaktai keltų bilietai viešbučiai privatumo politika
Paieška:
Lietuviskai English
 
Atlikėjai
Grupės ir atlikėjai (567)
  Renginių vieta
Pramogų ir pobūvių salės (53)
  Nuoma ir prekyba
Žaidimai (19)
  Technika
Garsas
Pirotechnika
  Paslaugos ir pramogos
Konditerija
 
Titulinis puslapis   Renginiai  
Spausdinti Spausdinti  
Tord Gustavsen ir Tore Brunborg

Nuotraukų peržiūra

0
Norvegų džiazo žvaigždė Tord Gustavsen į Paliesiaus dvarą su grįžta norvegų saksofonininku Tore Brunborg.

„Jo melodijos – hipnotizuojančiai stiprios“, – teigia britų leidinys „The Guardian“. „Kiekviena nata – tobulai sudėliota“, – rašo „The Times“. „Jis visiškai įtraukiantis ir stebuklingas“, – taip vieną Tord įrašų apibūdina džiazo biblija vadinamas JAV žurnalas „Downbeat“. Muzikantas yra be galo gerbiamas muzikos kritikų, tarp daugybės Tord Gustavsen apdovanojimų, puikuojasi ir Norvegiškasis „Grammy“. 2003 – 2007 metais Tord Gustavsen Trio išleido tris albumus, kurie anot kritikų, pasižymėjo „įsimintinu skaistumu“, bei „meditatyviais atspalviais“. Albumai pavergė išrankią Norvegijos auditoriją, jų buvo parduota daugiau nei šimtas tūkstančių egzempliorių, o muzikantai už šį darbą 2005 metais laimėjo „Natjazz“ prizą.

Tord Gustavsen gimė Osle, bet vaikystę praleido Norvegijos kaime. Fortepijonu, muzikantas, pradėjo groti būdamas ketverių metų, kai pastūmėtas savo tėvo ėmėsi kurti, ar greičiau improvizuoti, galvoje gimstančias melodijas. Iki šiol, improvizacija muzikantui yra išlikusi jo kūrybos šerdimi. Ilgainiui jis išmoko skaityti užrašytą muziką, atlikti klasikinius kūrinius. Tai jam suteikė daug kompozicinių žinių, padėjusių sustruktūrizuoti improvizacijas ir paversti kūrybą fiksuota kompozicija. Pirmieji jo koncertai vyko bažnyčioje, kur grodamas „gospel“ stiliaus kūrinius muzikantas apšildydavo auditoriją. Vėliau, pianistas pradėjo groti baruose, bei įvairiausiose kitose vietose. Baigęs muzikologijos studijas Oslo universitete, Tord Gustavsen gavo dėstytojo vietą universitete, kur studentus mokė skambinti fortepijonu bei dėstė džiazo teoriją. Dar net nepradėjęs savo solinės karjeros, pianistas jau buvo gerai žinomas ir muzikos kritikų laikomas svarbia norvegiško džiazo persona. Dėl jo unikalaus grojimo stiliaus su juo veržėsi bendradarbiauti bene garsiausi Norvegų dainininkai, tokie kaip Solveig Slettahjell, Silje Nergaard, Siri Gjære ar Kristin Asbjørnsen. Pianisto ryškus ir individualus muzikinis braižas, gebėjimas įsiklausyti į visumą darė Tord Gustavsen itin įdomiu ne tik solo pasirodymuose, bet ir grojant ansamblyje. Nors muzikanto skambinamose melodijose aiškiai girdėdavosi skandinaviškos liaudies muzikos pėdsakai, kūryboje į vientisą poetišką visumą jis sugebėjo apjungti ne tik džiazo, bet ir „gospel“, „caribbean music“ ir net „funk“ muzikos atspalvius, o pianisto gebėjimas sulieti klasikinį džiazo skambesį su skandinaviškai melancholiška nuotaika, papildant šį junginį dar ir lyrine estetika, darė jį itin intriguojančiu balsu šių dienų muzikos pasaulyje.

Pats Tord Gustavsen teigia, jog jis labai aiškiai jaučia, jog jo kūrybinis potencialas ir darbingumas didžiule dalimi priklauso nuo organiško kūrybinio proceso: nuo vidinio įkvėpimo ir pasidavimo jį užplūstančiai kūrybiniai energijai, vengiant bet kokio savęs disciplinavimo, medžiagos struktūrizavimo ir pan.: „Mintis turi tekėti, tai energija, kuri susijungia su mano šaknimis, potyriais ir jausmais. Taip, po truputį įgaudama pavidalą, ji tampa mano vidiniais himnais“ – rašo T. Gustavsen. Pianistui be galo svarbu išlaikyti muzikoje dvasingumą bei ryšį su lopšinėmis, iš kurių jis, nuo pat vaikystės sėmėsi įkvėpimo. „Muzika nebūtinai turi skambėti naujai ar įdomiai, svarbiausia – aiškiai juntamas jos gyvybingumas ir šviežumas.“ Jis teigė, kad yra kiek pasiilgstantis naivumo šių dienų džiazo kontekste, dėl to savo pasirodymuose stengiasi kuo labiau pasinerti į esamą momentą, aplinką ir jausmus, kuriuos, ši, jam sukelia. Jo manymu, sėkmės receptas susideda iš atsipalaidavimo, pasitikėjimo savimi ir kuklumo.

Koncerto programa:
Tord Gustavsen kompozicijų ir norvegų liaudies dainų improvizacijos.

Koncertą remia Norvegijos ambasada!Daugiau informacijos apie atlikėjus:

www.tordgustavsen.com

http://www.torebrunborg.com
Rekomenduok draugui  |  Priminimas apie renginį
Jūsų komentaras
 
Vardas:   El.paštas:

Komentaras:

Siųsti  


Eb.lt už renginio(-ių) programos pakeitimus neatsako.

EB.lt portale paskelbtą informaciją draudžiama panaudoti kitose interneto svetainėse, tradiciniuose žiniasklaidos kanaluose ir kitur, taip pat Eb.lt medžiagą platinti bet kokiu pavidalu be portalo sutikimo, o jei sutikimas yra gautas, tai EB.lt privaloma nurodyti kaip šaltinį.
 
Paieška
2019.07.24  
Pavadinimas:
 
Data:
Atsitiktinė pramogaRenginių kalendorius
P A T K P Š S
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31  
Paskelbkite savo renginį
apie mus   |  noriu būti banke   |  kontaktai   |  Keltų bilietai   |  Viešbučiai   |  Privatumo politika  
Entertainment bank. Visos teisės saugomos. ļæ½ 2002-2019 Privatumo politika