apie mus noriu būti banke kontaktai keltų bilietai viešbučiai privatumo politika
Paieška:
Lietuviskai English
 
Atlikėjai
Grupės ir atlikėjai (567)
  Renginių vieta
Pramogų ir pobūvių salės (53)
  Nuoma ir prekyba
Žaidimai (19)
  Technika
Garsas
Pirotechnika
  Paslaugos ir pramogos
Konditerija
 
Titulinis puslapis   Renginiai  
Spausdinti Spausdinti  
Gėlių paroda "Lelija Mindaugo Karūnai"

Nuotraukų peržiūra

0
Lietuvos valstybės – Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo – dienos proga Vilniaus universiteto (VU) botanikos sodas kviečia į gėlių parodą „Lelija Mindaugo Karūnai“. Čia akį trauks šimtai įvairiausių rūšių ir veislių lelijų, auginamų sodo skyriuose Kairėnuose ir Vingyje. Staigmenų parodos ekspozicijose sulauksime iš Lietuvos gėlių selekcininkų draugijos narių, taip pat Latvijos nacionalinio botanikos sodo specialistų.
Tai jau penktoji VU Botanikos sodo specialistų rengiama šių įspūdingiausių liepos mėnesio kolekcinių gėlių paroda. Ją papildys rožių ir viendienių žiedai, žavios dekoratyvinių miežių (mutantų) puokštės. Parodą aplankyti galite liepos 5–7 dienomis VU Botanikos sodo Muziejuje Kairėnuose. Liepos 5 d. 12 val. renginį atidarys organizatoriai kartu su parodos svečiais ir globėjais.
Parodą „Lelija Mindaugo Karūnai“ globoja Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė. Gėlių ekspozicijas ruošia VU Botanikos sodo Žolinių dekoratyvinių augalų kolekcijų grupės specialistai.
Stilizuotos lelijos ornamentų randama jau Mesopotamijos laikais, o mums labiausiai pažįstamas – fleur-de-lis simbolis, dėl katalikybės įtakos paplitęs Renesanso Europoje ir puošiantis ne vienos dinastijos ar garsios giminės herbus. Taip pat lelijos ženklas yra mėgstamas tradiciniuose lietuvių audimų, siuvinėjimo raštuose, apie jas dainuojama liaudies dainose.
Lelijos – ypatingos gėlės, savo stambiais, išraiškingais žiedais bei aromatu traukiančios dėmesį pačiame vasaros įkarštyje. Šis daugiametis svogūninis augalas neprarado savo populiarumo per tris auginimo tūkstantmečius. Gamta sukūrė apie 110 skirtingo ūgio ir atspalvių rūšių, o įvairių šalių selekcininkai, negalėdami atsispirti lelijų magijai, išvedė daugiau nei dešimteriopai vien tik Tarptautiniame lelijų registre jau patvirtintų veislių. Šiuo metu VU botanikos sode auginama apie 800 įvairių rūšių ir veislių lelijų.
Kartu su gėlių paroda prasidės ir Rūtos Dzindziliauskaitės akvarelės darbų paroda „Pokalbiai su flora“, kurios atidarymo šventė numatyta liepos 13 d. 15 val. Ši paroda veiks iki liepos 28 d.
Rekomenduok draugui  |  Priminimas apie renginį
Jūsų komentaras
 
Vardas:   El.paštas:

Komentaras:

Siųsti  


Eb.lt už renginio(-ių) programos pakeitimus neatsako.

EB.lt portale paskelbtą informaciją draudžiama panaudoti kitose interneto svetainėse, tradiciniuose žiniasklaidos kanaluose ir kitur, taip pat Eb.lt medžiagą platinti bet kokiu pavidalu be portalo sutikimo, o jei sutikimas yra gautas, tai EB.lt privaloma nurodyti kaip šaltinį.
 
Paieška
2019.07.25  
Pavadinimas:
 
Data:
Atsitiktinė pramogaRenginių kalendorius
P A T K P Š S
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31  
Paskelbkite savo renginį
apie mus   |  noriu būti banke   |  kontaktai   |  Keltų bilietai   |  Viešbučiai   |  Privatumo politika  
Entertainment bank. Visos teisės saugomos. ļæ½ 2002-2019 Privatumo politika