apie mus noriu būti banke kontaktai keltų bilietai viešbučiai privatumo politika
Paieška:
Lietuviskai English
 
Atlikėjai
Grupės ir atlikėjai (567)
  Renginių vieta
Pramogų ir pobūvių salės (53)
  Nuoma ir prekyba
Žaidimai (19)
  Technika
Garsas
Pirotechnika
  Paslaugos ir pramogos
Konditerija
 
Titulinis puslapis   Renginiai  
Spausdinti Spausdinti  
Argentea Littera

Nuotraukų peržiūra

0
Trakų istorijos muziejus yra sukaupęs gausią Lietuvoje dirbusių sidabrakalių ir auksakalių dirbinių bei lituanistiniu sidabru laikomu istorinių objektų kolekciją, kuri savo turtingumu ir įvairove gali rungtis su kituose muziejuose saugomais rinkiniais.
Dalis sidabro kolekcijos eksponatų, kaip teminis rinkinys pristatytas dar 2000 metais Trakų Salos pilyje atidarytoje laikinoje parodoje „Monetos ir medaliai juvelyrikoje bei buityje“. Dalis vertingų auksakalių darbų eksponuojama Medininkų pilies ir Sakralinio meno ilgalaikėse ekspozicijose.
Šiuosyk Trakų istorijos muziejaus rengiamoje parodoje „Argentea Littera“ pristatomi keli šimtai sidabrakalystės kolekcijos objektų: senąją baltų ir Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės materialiąją kultūras reprezentuojanti archeologinė medžiaga – VII–XV a. sidabrinių eksponatų, grupė. Kaip senosios juvelyrikos dirbinys išskirtina vietinės kilmės antkaklė tordiruotu lankeliu, datuojama VII amžiumi.
XVI–XX a. vid. Sakraliosios, liturginės, apeiginės paskirties sidabro dirbiniai, eksponuojami parodoje, yra gausiausiai išlikę iki mūsų dienų eksponatai. Tai – kielikai, komuninės, monstrancijos, ringrafai, votai, kidušinės taurės, judėjų šabo žvakidės. Parodoje eksponuojamas vienas vertingiausių muziejaus eksponatų – Žirovičių (dab. Baltarusijos Respublika) Dievo Motinos ikona, kurią 1737 m. pagamino Karaliaučiaus auksakalys Samuelis Grėvė. Šią ikona garbina tiek stačiatikių, tiek katalikų ar unitų tikintieji. Dar vienas išskirtinės vertės eksponatas – 1895 m. Vilniaus auksakalio Mykolo Neviadomskio pagamintas ir 1923 m. I. Krupavičiaus dovanai panaudotas kielikas su dedikacija vyskupui Jurgiui Matulaičiui. Gausiausia parodoje pristatomų eksponatų grupė (222 vnt.) – asmeninės padėkos, įžado arba prašymo ženklai – votai. Seniausias parodos votas pažymėtas 1633 metų žyma. Dominuoja XIX a. II p. votai su aukotojų inicialais, padėkos įrašais, reljefiniais ir raižytais vaizdais.
XVI–XX a. vid. buitinio sidabro dirbinių rinkinys nėra labai gausus, bet iš tiesų efektingas. Įspūdingiausias išvaizda, dydžiu ir svoriu Eugenijaus Kleitzo fabrike Krokuvoje, 1872–1915 m. pagamintas padėklas, dekoruotas 125 monetomis ir 4 medaliais.
Šioje parodoje eksponuota tik dalis muziejuje saugomo lituanistinio sidabro rinkinio, o visi Trakų istorijos muziejaus lituanistinės sidabrakalystės objektai visuomenei bus pristatyti rengiamame leidybai kataloge. Kol kas nė vienas Lietuvos muziejus dar nėra sudaręs išsamaus savo rinkiniuose saugomo sidabro dirbinių sąvado.
Parodos rengėjai nuoširdžiai tikisi, kad Lietuvos praeities elito, dvarų, sakralinės paskirties pastatų gyvenimą ir prabangą liudijantys sidabriniai istoriniai šaltiniai bei jų užkoduotos prasmės sudomins Trakų istorijos muziejaus veiklos gerbėjus, vietos bendruomenių atstovus bei Lietuvos svečius.

Trakų Salos pilyje paroda bus eksponuojama iki 2019 m. rugpjūčio 25 dienos.
Rekomenduok draugui  |  Priminimas apie renginį
Jūsų komentaras
 
Vardas:   El.paštas:

Komentaras:

Siųsti  


Eb.lt už renginio(-ių) programos pakeitimus neatsako.

EB.lt portale paskelbtą informaciją draudžiama panaudoti kitose interneto svetainėse, tradiciniuose žiniasklaidos kanaluose ir kitur, taip pat Eb.lt medžiagą platinti bet kokiu pavidalu be portalo sutikimo, o jei sutikimas yra gautas, tai EB.lt privaloma nurodyti kaip šaltinį.
 
Paieška
2019.07.29  
Pavadinimas:
 
Data:
Atsitiktinė pramogaRenginių kalendorius
P A T K P Š S
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31  
Paskelbkite savo renginį
apie mus   |  noriu būti banke   |  kontaktai   |  Keltų bilietai   |  Viešbučiai   |  Privatumo politika  
Entertainment bank. Visos teisės saugomos. ļæ½ 2002-2019 Privatumo politika