apie mus noriu būti banke kontaktai keltų bilietai viešbučiai privatumo politika
Paieška:
Lietuviskai English
 
Atlikėjai
Grupės ir atlikėjai (567)
  Renginių vieta
Pramogų ir pobūvių salės (53)
  Nuoma ir prekyba
Žaidimai (19)
  Technika
Garsas
Pirotechnika
  Paslaugos ir pramogos
Konditerija
 
Titulinis puslapis   Renginiai  
Spausdinti Spausdinti  
Mus jungia jūra!

Nuotraukų peržiūra

0
Lietuvos jūrų muziejus, minėdamas savo 40-metį, plečia veiklos geografiją ir šiandien, birželio 14 d., pristato parodą „Mus jungia jūra!“ pačiame Vilniaus centre – „Gobis/Lauko ekspo“ paviljone (Gedimino pr. 13). Pats paviljonas šiai išskirtinei parodai virto stilizuotu akvariumu, kuriame „plaukioja“ laivai. Be abejo, ne tikri. Tik jų modeliai. Vilnius toli nuo jūros. O kiekvienas laivas jums papasakos istoriją, kuri sujungia Lietuvą su jūra.

Pinasa (pinka) „Źółty Lew“
mastelis 1:30–50, autorius Valentinas Gvozdevas
Ne daug kam žinoma, kad Lietuvos didysis kunigaikštis ir Lenkijos karalius Žygimantas Augustas 1568 m. įsteigė vieną pirmųjų Europoje valstybinę jūrų administraciją – Jūrų komisiją (lot. Comissio Maritima).
Pinasa – nedidelis pakrančių karinis burlaivis – „Źółty Lew“ (liet. „Geltonasis liūtas“) buvo pirmasis Zigmanto Vazos 1622 m. kovai su švedais pradėtos formuoti Abiejų Tautų Respublikos karo flotilės laivas.

Linijinis karo laivas „HMS Victory“
mastelis 1:100, autorius Viktoras Šildknechtas
Per Klaipėdą nuo seno keliavo Lietuvos ir Baltarusijos žemės ūkio ir miškų produkcija. XIX a. pradžioje į uostą sieliais plukdytas didelis kiekis rąstų, kurie, apdoroti klaipėdiečių vėjinėse lentpjūvėse, patekdavo į Anglijos laivų statyklas. 1805 m. Anglijos laivynas apgynė savo jūrinę galybę Trafalgaro jūrų mūšyje su Napoleono Bonaparto laivynu. Tikėtina, kad laivyno flagmano „HMS Victory“, nuo kurio denio mūšiui vadovavo viceadmirolas Horacijus Nelsonas, lentos atkeliavo iš Lietuvos miškų ir buvo pažymėtos „MEMEL“ įspaudu.

Jachta (dvistiebė škuna) „Zemajteij“
mastelis 1:50, autorius Valentinas Gvozdevas
Raudondvario grafas Benediktas Henrikas Tiškevičius (1852–1935 m.) nuo 10 metų augo Paryžiuje. Paveldėjęs didelius turtus ir užaugęs aistringu keliautoju bei tolimųjų kraštų tyrinėtoju kelionei aplink pasaulį 1875 m. Prancūzijoje pasistatė įspūdingą burlaivį, kuris savo dydžiu, prabanga ir grožiu stebino Europą. Tai – dvistiebė jachta „Zemajteij“. Su ja grafas išvyko į kelionę po Viduržemio jūrą. Deja, žmona nesusižavėjo jūrinėmis kelionėmis, ir planų apiplaukti pasaulį B. H. Tiškevičiui teko atsisakyti.

Barkas „Olivebank“
mastelis 1:100, autorius Inveras Miluševas
1925–1927 m. Vytautas Babarskis, Zigmas Domeika, Stasys Kudirka, Feliksas Marcinkus, Benediktas Monkevičius, Edvardas Sliesoraitis, Ričardas Raudonikis ir Jonas Vosilius burlaivyje „Olivebank“ atliko jūrininkams privalomą jūrinę praktiką ir dukart apiplaukė aplink pasaulį.
Ištrauka apie kelionę iš Anglijos į Australiją iš Iliustruotoji Lietuva, 1926, Nr. 39: 1925 m spalių 5 d. atvykome greituoju traukiniu į Liverpulį. Tą pačią dieną visi nuvykome į Birkenhadą, kur stovėjo paskirtas mums Olivebanko vėjalaivis. Tai buvo didelis 4 – stiebų, 4400 tonų talpumo laivas, kuris savo stiebų viršūnėmis prasikišdavo pro aukščiausius namus. [...] Olivebankas su visomis burėmis (jų yra 27) iš lėto siūbuodamas, gražiai skrodė Atlanto vandenyno bangas. [...] Pakilo audra. [...] Visų vėjų pučiamas, visų bangų kratomas, mūsų Olivebankas. Čia nerias lyg naras, čia pūkšt dingsta bangose, čia sunkiai sudejuoja ir atsigula visai šonu, bet drąsiai plaukia pirmyn. [...] Laipiodami stiebais, gyvenome tėvynės įspūdžiais, ir taip mums praėjo „linksmos Kalėdos“.

Barkentina „Meridianas“
mastelis 1:50, autorius Nikolajus Charinas
Daugelio klaipėdiečių vadinamas jūriniu miesto simboliu burlaivis „Meridianas“ šiandien perdarytas į restoraną ant vandens. 1948 m. Suomijoje statytas laivas pirmuosius 20 gyvenimo metų savo deniuose plukdė Klaipėdos jūreivystės mokyklos kursantus. Baigę mokslus jaunuoliai tvirtais žingsniais žengė ant jūrinių laivų tiltelių Lietuvos laivyne. Ir šiandien pripažįstama, kad geriausia jūrinė praktika būsimiems jūrininkams – išbandymai burlaiviuose. Iki šiol visame pasaulyje jūreivystės akademijos jaunųjų jūreivių praktikai pasitelkia aukštastiebius burlaivius.

Bermudinis šliupas „Ambersail“
mastelis 1:30, autorius Vladimiras Korneičiukas
„Vienas vardas Lietuva“ šūkio vedinos vienuolika įgulų 2008–2009 m. apiplaukė aplink pasaulį 20 m ilgio burine jachta projekto „Tūkstantmečio odisėja“ metu. Šiuo plaukimu buvo paminėtas Lietuvos vardo tūkstantmetis ir aplankytos skirtingose pasaulio vietose išsibarsčiusios lietuvių bendruomenės. Jachtos įgulose – buriuotojai iš visos Lietuvos. Per 9 mėnesius nuplaukta 43 145 jūrmylės, aplankytos 26 bendruomenės, sutelkta visa tauta istorinės Lietuvai datos paminėjimui.

Evaldo Lasio ir Alfonso Mažūno nuotr. Jachta (dvistiebė škuna) „Zemajteij“ ir Pinasa (pinka) „Źółty Lew“
Rekomenduok draugui  |  Priminimas apie renginį
Jūsų komentaras
 
Vardas:   El.paštas:

Komentaras:

Siųsti  


Eb.lt už renginio(-ių) programos pakeitimus neatsako.

EB.lt portale paskelbtą informaciją draudžiama panaudoti kitose interneto svetainėse, tradiciniuose žiniasklaidos kanaluose ir kitur, taip pat Eb.lt medžiagą platinti bet kokiu pavidalu be portalo sutikimo, o jei sutikimas yra gautas, tai EB.lt privaloma nurodyti kaip šaltinį.
 
Paieška
2019.07.31  
Pavadinimas:
 
Data:
Atsitiktinė pramogaRenginių kalendorius
P A T K P Š S
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31  
Paskelbkite savo renginį
apie mus   |  noriu būti banke   |  kontaktai   |  Keltų bilietai   |  Viešbučiai   |  Privatumo politika  
Entertainment bank. Visos teisės saugomos. ļæ½ 2002-2019 Privatumo politika