apie mus noriu būti banke kontaktai keltų bilietai viešbučiai privatumo politika
Paieška:
Lietuviskai English
 
Atlikėjai
Grupės ir atlikėjai (567)
  Renginių vieta
Pramogų ir pobūvių salės (53)
  Nuoma ir prekyba
Žaidimai (19)
  Technika
Garsas
Pirotechnika
  Paslaugos ir pramogos
Konditerija
 
Titulinis puslapis   Renginiai  
Spausdinti Spausdinti  
Uždaros teritorijos: Φ langas

Nuotraukų peržiūra

0
2019 m. rugpjūčio 7 dieną, trečiadienį, 17:30 valandą kviečiame į parodos „Uždaros teritorijos: Φ langas“ atidarymą Vilniuje, baro „Peronas“ lauko terasoje.

Tai šį pavasarį (gegužės 13-19 d.) Kuršių nerijoje vykusios fotografų kūrybinio vystymo plenero „Uždaros teritorijos“ parodos pristatymas vilniečiams ir miesto svečiams.
Parodos eksponavimo baro „Peronas“ lauko terasoje laikas rugpjūčio 7 – rugsėjo 7 diena.

Fotografavimo veiksmas yra vienas iš šiuolaikinio žmogaus grįžimo į gamtą būdų. Šiandien mums natūralu fotografuoti. Tačiau tai, kas natūralu, gali tapti ne taip sąmoninga, išnykti besikeičiančių tendencijų sraute. Šioje fotografijų parodoje galite pamatyti sąmoningą autorių grįžimo į gamtą veiksmą, tarsi terapinį pasivaikščiojimą po nepaprastai gražią Lietuvos neriją“ – teigia menotyrininkė Sandra Umbrasienė.

Fotografai ir plenero dalyviai Laima Beržinytė-Gulbinienė, Lina Juškauskaitė, Evgenia Levin, Simonas Baronas, Ramūnas Danisevičius, Jonas Staselis, Rimantas Steponavičius ir Domantas Umbrasas kūrybine judėjimo ir ritmo seka „123“ žingsniavo per sąmoningus patyrimus, erdvės pajautas. Svarbiausias plenero tikslas: kūrybinio laiko ir erdvės modeliavimas, kurį simboliškai „apglėbia“ lango motyvas.

Tema „Langas“ dedikuota fotografui Michailui Raškovskiui (1959–2009). Michailas kūrė ir užsienyje, ir Vilniuje bei Kuršių nerijoje.

Plenero fasilitatorė Gerda Šeirė, vedusi įpročių ir pokyčių dizaino dirbtuves, lavino kūrėjų erdvės patyrimą, sąmoningumą. Dirbtuvėse plenero dalyviai laisvų asociacijų būdu tyrinėjo „uždarą“ Kuršių nerijos teritoriją. Tai padėjo autoriams sukoncentruoti dėmesį į aplinkoje tarpstančias inspiracijas, lokalias aktualijas, aplinkos ryšį su savo vidiniame pasaulyje gyvenančiomis vertybėmis. Tyrinėdami Kuršių nerijos gamtą autoriai realizavo ir tobulino kūrybos procesų bei dėsnių pažinimo funkcijas.

Taip pat viena iš svarbiausių plenero kūrybingumo treniruočių buvo gamtojauta. Plenero idėjinė pusiausvyra išsidėstė tarp dviejų kūrybinių jėgų – gamtos ir žmogaus. Didžioji menininkė yra gamta, suteikianti žmonėms harmoniją ir padedanti atrasti pusiausvyrą.
Saugioje ir „uždaroje“ Kuršių nerijos teritorijoje ištikusi ramybė padėjo suprasti, ką labiausiai trokšta išsaugoti autoriai. Atlikę kūrybinį fotografavimo veiksmą, autoriai atkreipė dėmesį į skirtingus kultūrinius, istorinius, ekologinius, fotografinius kontekstus.

Rugsėjį planuojami susitikimai su parodos autoriais, pokalbiai apie fotografiją, gamtą ir bendruomeniškumą, gamtojautą ir kūrybinį darbą. Detalesnė informacija apie susitikimus bus paskelbta parodos atidarymo metu.

Plenero dalyviai: Laima Beržinytė-Gulbinienė, Lina Juškauskaitė, Evgenia Levin, Simonas Baronas, Ramūnas Danisevičius, Jonas Staselis, Rimantas Steponavičius ir Domantas Umbrasas.
Fasilitatorė: Gerda Šeirė.
Menotyrininkė: Sandra Umbrasienė.
Kūrybos vadovai:Ramūnas Danisevičius, Dmitrijus Matvejevas, Jonas Staselis.

Dėkojame Juodkrantės, Preilos, Nidos bendruomenių nariams už dėmesį bei svetingumą, Nacionalinio parko kolektyvui už ekskursijas. „Kuršių kiemo“ viešbučiui ir Nidos meno kolonijai už jaukią nakvynę. Ypatinga padėka Ramunei Pečiukonytei, kuri sesijos pradžioje kanklių meditacijos metu muzikiniu laivu išplukdė mus į individualias harmoningas kūrybines erdves, kad panirtume į įkvėpimą.

Nerijos laboratorija

Projekto partneriai ir rėmėjai:
Neringos miesto savivaldybė, Nidos kultūros ir turizmo informacijos centras „Agila“, Liudviko Rėzos kultūros centras, Kuršių nerijos nacionalinis parkas, AB „Smiltynės perkėla“, UAB „Foto123“

Projekto rengėjai:
VšĮ „Menų vektoriai“ ir VšĮ Lietuvos spaudos fotografų klubas

Paroda „Uždaros teritorijos: Φ langas“ eksponuojama bare „Peronas“, parodos eksponavimo laikas Rugpjūčio 7 – Rugsėjo 7 diena

-----------

Detaliau apie plenerą:
0 Uždaros teritorijos. Kuršių nerija. Pavasarinė kūrybinio vystymo sesija jauniesiems fotografams.

1 Sąvoka „langas“ semantinėje dimensijoje kontrastuoja nuo šviesos, besiskverbiančios kaip tiesa ir nušviečiančios sielą; nuo sąsajos su pasauliu, ribos, atskiriančios sakralią ir pavojingą svetimą erdvę; nuo žmogaus sąmonės ir pasaulio suvokimo, atvirumo išoriniams poveikiams simbolio; nuo meninės vilties, pokyčių ir žengimo į nežinomą metaforos iki socialinės Overtono lango teorijos, įrankio, kaip suvokiama viešoji nuomonė gali būti pakeista taip, kad idėjos, kurios anksčiau buvo laikomos beprotiškomis, tampa priimtos ilguoju laikotarpiu.

1 Φ – matematinis langas. Yra nuostabi skaičių seka – unikalus kodas visko, kas mus supa:
0, 1, 1, 2, 3, 5, 8, 13, 21, 34, 55, 89...
Šie skaičiai ir jų seka pavadinti italų matematiko L. Fibonačio vardu. Aukso pjūvis, Fibonačio spiralė, dieviškoji proporcija (Φ =1,618) – augalijos ir gyvūnijos pasaulio proporcijų dėsnis, galiojantis kaip biologinės medžiagos ir energijos taupymo principas.

2 Sesijos žemėlapis:
Dalyviai: Laima Beržinytė-Gulbinienė, Lina Juškauskaitė, Evgenia Levin, Simonas Baronas, Rimantas Steponavičius, Domantas Umbrasas.
Fasilitatorė: Gerda Šeirė.
Menotyrininkė: Sandra Umbrasienė.
Kūrybos vadovai: Jonas Staselis, Dmitrijus Matvejevas, Ramūnas Danisevičius.
Laikas: 2019 m. gegužės 13-19 d.
Tikslas: kūrybinio laiko ir erdvės modeliavimas.
Maršrutas: įpročių ir pokyčių dizaino dirbtuvės (pratimai erdvės patyrimui, sąmonei lavinti), vizualinio pratimo kūrimas (judėjimo bei ritmo schema „123“) ir taikymas, rašymas laisvų asociacijų būdu, sąmoningumo tyrinėjimas remiantis didžiojo penketo asmenybės dimensijos teorija (ekstravertiškumas, neurotiškumas, atvirumas patirčiai, sąmoningumas), Neringos kultūrinio tinklelio tyrinėjimas E. Jonušo namuose, atviros dirbtuvės „Fotografinis bendruo(a)meniškumas“ Nidoje, Preiloje, Juodkrantėje, gamtos pažintinės ekskursijos Kuršių nerijos nacionaliniame parke.

3 Kūrybinio vystymo gairės:
Sąvokos organizuoja prasmes ir gyvenimą. Ten, kur yra mūsų dėmesys, ten ir yra mūsų realybė. Amžina kova vyksta dėl mąstymo būdo, emocinio ir vizualinio žvilgsnio.

5 Gamtojauta.
Kuršių nerija yra žmonių puoselėjamas miško ir kopų sodas, tačiau didžioji menininkė čia yra gamta, harmonizuojanti ir padedanti atrasti pusiausvyrą. Tuomet gamtotyra ir gamtojauta įgyja ir kūrybos procesų bei dėsnių pažinimo funkcijas. Aktyvinasi fantazija, estetiškumas, jausmai, kyla idėjos ir gryninasi vertybės. Gamta yra gyva ir nuolatos kintanti, padedanti ugdyti jausminį, intuityvų sąmoningumą. Tai darbas su savimi, savo mintimis, jausmais ir pojūčiais. Svarbu tampa ne tai, koks žmogus kuria, bet koks jis kurdamas tampa. Brandinanti dvasinė praktika saugiame miško ir kopų sode, glostomame jūrų marių vandenų.
Saugioje teritorijoje ištikusi ramybė ir padeda atrasti, ką tikrai norime išsaugoti ir ką norisi fotografuoti.
-----------
Pradėjus ruoštis pavasarinei sesijai, fotografų plenerui Kuršių nerijoje, supratome, kad šiemet norisi kalbėti apie langą, atvėrusį mus susimąstymui apie laiko, gyvenimo ir fotografijos bendrystę. Į parodą įtraukėme Michailo fotografiją „Langas“.
Fotografo Michailo Raškovskio tezės apie laiką ir fotografiją („Pomirtinis gyvenimas rėmelyje“. Literatūra ir menas, 2009 03 13)
1.Fotografija naikina pirmapradę erdvės ir laiko vienovę.
2.Šis naikinimas – neišvengiamas blogis.
3.Laiko žymė fotografijoje – neišvengiamas blogis.
4.Laiko žymė su siužetu susijusi tiek, kiek pats siužetas – suformuotas išorinio pasaulio.
5.Išorinis pasaulis – langas į negrįžtamai nutolusią praeitį.
6.Kurdamas optinį statinį fotografas siekia išorinio ir vidinio pasaulio atitikmens.
7.Optinis statinys kontrastingas.
8.Optinis statinys veržiasi pažeisti pusiausvyrą.
9.Optiniam statiniui pažeidus pusiausvyrą, iš vaizduojamosios realybės patenkama į fotografinę.
10.Fotografinė realybė pati generuoja įvykius.
11.Įvykis – momentinio suvokimo aktas, atsirandantis spragtelint fotoaparato užraktui.
12.Kiekvienas fotoaparato užrakto spragtelėjimas – tai ryšys su negrįžtamai nutolusia praeitimi.
13.Negrįžtamai nutolusios praeities paieškos – nuolatinis fotografo siekis ir svarbiausias jo amato bruožas.
Rekomenduok draugui  |  Priminimas apie renginį
Jūsų komentaras
 
Vardas:   El.paštas:

Komentaras:

Siųsti  


Eb.lt už renginio(-ių) programos pakeitimus neatsako.

EB.lt portale paskelbtą informaciją draudžiama panaudoti kitose interneto svetainėse, tradiciniuose žiniasklaidos kanaluose ir kitur, taip pat Eb.lt medžiagą platinti bet kokiu pavidalu be portalo sutikimo, o jei sutikimas yra gautas, tai EB.lt privaloma nurodyti kaip šaltinį.
 
Paieška
2019.08.25  
Pavadinimas:
 
Data:
Atsitiktinė pramogaRenginių kalendorius
P A T K P Š S
 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  
Paskelbkite savo renginį
apie mus   |  noriu būti banke   |  kontaktai   |  Keltų bilietai   |  Viešbučiai   |  Privatumo politika  
Entertainment bank. Visos teisės saugomos. ļæ½ 2002-2019 Privatumo politika